EFRON-Z.BLOG.CZ - 11 LET S VÁMI

26. listopadu 2018 v 13:34 | Fanda
Dnešní den (není to tak, zapomněl jsem a myslím tím včerejší den 25.11.) je pro tento blog poměrně zásadní, kdo ho navštěvuje pravidelně, tak by mohl vědět, že právě v tyto dny tomu je 11.let od jeho založení! Cesta to pro mě byla, jako pro naprostého laika, poměrně trnitá a jen málokdo ví, že blog byl původně založen už na začátku listopadu a následně, pro nedostatek zkušeností a možná i strachem, zrušen. Moje odhodlání bylo ale obrovské, protože mi byla tenkrát inspirací Terka z blogu zefron.blog.cz a po mnoha útrapách a přemlouvání sebe samého jsem blog znovu založil s totožnou adresou, kterou vyhledáváte do dneška.

Do té doby jsem o blogovém světě nic nevěděl a články byly jednoduché, strohé a grafika mnou absolutně nepolíbená. Věděl jsem, že nic nejde hned a času to chtělo víc než dost. V prvních měsících mě o blogu hodně učila Terka a já si k tomu dál sháněl návody na internetu, jak pracovat s rozcestníky, hledal jsem způsob, jak psát články zajímavě a přehledně a hlavně jsem chtěl dát blogu tvář, která pro něj bude specifická a bude se odlišovat od všech ostatních. Dost vyjímečné už bylo, že blog vede kluk. První rok jsem také vystupoval pod přezdívkou .-°H!T°-.

V březnu 2008 byl blog rozšířen o grafickou část, která se jmenovala efron-gfx.blog.cz a který k dnešnímu dni navštívilo přes 10.000 návštěvníků. Bohužel s opadajícím zájmem byla činnost blogu o čtyři roky později ukončena. S nástupem sociálních sítí byla bohužel veškterá grafika utlačena do pozadí a troufám si říct, že dnes už téměř nikdo avatary, blendy a wallpapery nepoužívá. Fungování blogu bylo velmi aktivní a úspěšné a jsem rád, že jsem tenkrát mohl některým z Vás udělat radost i designem na blog.

Naše bilancování je téměř u konce - na různá blogová ocenění a vyhrané soutěže si už bohužel nepamatuji - nicméně to pro mě byla tehdy opravdová odměna a došlo k naplnění všech představ, tehdy toho 15ti letého kluka. Vloženo bylo k dnešnímu dni přes 11.000 článků, samotný blog navštívilo více jak 313.000 návštěvníků a to je číslo, které jsem si tenkrát ani nepředstavoval. Kromě úžasných zkušeností mi blog dal i skvělé přátele se kterými jsem v kontaktu do dneška, viz. výše zmiňovaná Terka a dál bych to možná ani nerozebíral, abych na nikoho nezapomněl.

Velké díky patří všem těm, kteří blog aspoň jednou navštívíli, děkuji těm, kteří ho do dnešního dne stále navštěvují, děkuji všem spřáteleným blogům a jednoduše děkuji všem těm, kteří blog drží neustále v pohybu. Dnes už blog vnímám zcela jinak, než před lety, ale teď si mnohem víc užívám psaní každého jednoho článku. Právě se díváte na to, co se Vám společnými silami podařilo za těch 11 let vytvořit a jsem pyšný, že jsem toho součastí.
xoxo Fanda
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.